Inwestycja trwała sześć lat. "Termomodernizacja większości budynków szpitala zakończona"

Autor: oprac. IB • Źródło: Radio Kielce, Rynek Zdrowia26 sierpnia 2022 15:44

Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach zakończył termomodernizację większości swoich budynków. Inwestycja trwała sześć lat - informuje Radio Kielce.

Inwestycja trwała sześć lat. "Termomodernizacja większości budynków szpitala zakończona"
Realizacja inwestycji trwała sześć lat Fot. Shutterstock
  • Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach zakończył termomodernizację większości swoich budynków
  • Inwestycja rozpoczęła się w 2016 i kosztowała ponad 11 mln zł, przy czym 6 mln zł pochodziło z UE, 4 mln zł z budżetu województwa świętokrzyskiego i 1 mln zł ze środków szpitala
  • W ramach realizacji tego przedsięwzięcia m.in. ocieplono budynki, wymieniono instalację centralnego ogrzewania, parapety zewnętrzne i oświetlenie na ledowe

Jak podaje Radio Kielce, w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach zakończyła się termomodernizacja większości budynków lecznicy. Inwestycja rozpoczęła się w 2016 i kosztowała ponad 11 mln zł.

"Ociepliliśmy budynki, wymieniliśmy instalację centralnego ogrzewania"

W ramach realizacji tego przedsięwzięcia ocieplono budynki, wymieniono instalację centralnego ogrzewania, parapety zewnętrzne i oświetlenie na ledowe, a w budynku Świętokrzyskiego Centrum Kardiologii wymieniono wszystkie okna. Z kolei na budynku głównym i parkingu zamontowano panele fotowoltaiczne.

Jak mówi Radiu Kielce Bartosz Stemplewski, dyrektor szpitala, docieplony został budynek główny, którego budowę zakończono w 1968 r. Dzięki temu poprawiła się dodatkowo jego elewacja i estetyka. Docieplone zostały też dwie przychodnie przyszpitalne przy ulicy Artwińskiego. Dzięki fotowoltaice szpital jest też w zasadzie producentem prądu na własne potrzeby.

"Lepsze warunki dla pacjentów i personelu"

Marek Bogusławski, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego odpowiedzialny w regionie za ochronę zdrowia przyznaje, że dzięki inwestycji znacząco poprawił się komfort pracy personelu, ale przede wszystkim warunki hospitalizacji pacjentów.

Radio Kielce wyjaśnia, że pieniądze na termomodernizację Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach pochodziły z:

  • Unii Europejskiej (ponad 6 mln zł),
  • budżetu województwa świętokrzyskiego (ponad 4 mln zł)
  • oraz ze środków własnych szpitala (prawie mln zł).
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum