Inowrocław: powstanie nowoczesna stacja dializ

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 16 lipca 2009 13:42

Szpital Powiatowy w Inowrocławiu planuje rozbudowę: będzie miejsce dla 15 nowoczesnych stanowisk do dializ i poradni nefrologicznej. Wartość inwestycji to prawie 7 mln zł.

Część tej kwoty, tj. 3,4 mln, lecznica otrzyma z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Dzięki temu kupi specjalistyczny sprzęt i wybuduje nowe pomieszczenia. Stacja dializ rozlokuje się w parterowej części obiektu, który stanie obok szpitala. Zaplanowane zostały sale ze stanowiskami do dializ ostrych, wyposażone także w sprzęt, dzięki któremu można przeprowadzać dializy u pacjentów z wirusami zapalenia wątroby HBS lub HCV.

Na pierwszym piętrze nowego obiektu znajdzie się miejsce m.in. na poradnię diabetologiczną, nefrologiczną oraz chirurgii naczyniowej. Pacjenci będą mogli z nich korzystać od kwietnia 2010 r. Projekt rozbudowy inowrocławskiej placówki jest jednym z kluczowych projektów na liście RPO. Inwestycja ma dostosować lecznicę do standardów nefrologicznych.

– Środki na rozbudowę podniosą standard opieki medycznej i zwiększą komfort pacjentów. Ze stacji skorzysta więcej osób – mówi marszałek województwa Piotr Całbecki.

Projekty współfinansowane ze środków z RPO zostały już zrealizowane w kilku szpitalach województwa kujawsko-pomorskiego, m.in. Wojewódzkim Szpitalu im. dr Jana Biziela w Bydgoszczy oraz Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym im. dr Władysława Biegańskiego w Grudziądzu.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum