Inowrocław: będzie nowy tomograf i stacja dializ

Autor: Express Bydgoski/Rynek Zdrowia • • 15 września 2009 14:27

Szpital Powiatowy im. dr Ludwika Błażka w Inowrocławiu jeszcze w tym roku wzbogaci się o nowoczesny tomograf komputerowy. Koszt urządzenia - 4 miliony złotych. W tym roku ruszy także budowa stacji dializ.

Inowrocław: będzie nowy tomograf i stacja dializ
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

- Stary tomograf jeszcze działa, ale ma ograniczone możliwości. Jest to typ jednorzędowy. Nasz kolejny nabytek to nowoczesnej generacji aparat 64-rzędowy. Będzie nim można wykonywać wszystkie badania, łącznie z kardiologicznymi. Bardzo ważne jest to, że czas badania pacjenta znacznie się skróci - wyjaśnia dyrektor ds. technicznych inowrocławskiej lecznicy, Ireneusz Beśka.

Aparatura ma być uruchomiona w listopadzie. W tym roku ruszy jeszcze jedna inwestycja ważna dla szpitala i pacjentów, którzy cierpią na schorzenia nerek.

- Właśnie został rozstrzygnięty przetarg na budowę nowoczesnej stacji dializ. Najkorzystniejszą ofertę przedstawiło Przedsiębiorstwo Budowlano-Usługowe „Budopol” z Bydgoszczy - informuje rzeczniczka prasowa starostwa, Marlena Gronowska.

Jeśli w ciągu siedmiu dni żaden z odrzuconych oferentów nie złoży odwołania, to inwestycja rozpocznie się już w niedługim czasie. Z niecierpliwością na uruchomienie stacji czekają pacjenci.

Koszt budowy stacji dializ wyniesie 4,6 miliona złotych. Część inwestycji zostanie pokryta z funduszy unijnych. Nowa stacja będzie miała 15 stanowisk, będą specjalne sale dla pacjentów, którzy przeszli żółtaczkę. Powstaną też nowe poradnie: diabetologiczna, nefrologiczna i chirurgii naczyniowej.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze