×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Iława: z kuchni i pralni powstał ośrodek rehabilitacji

Autor: Iława.wm.pl/Rynek Zdrowia02 listopada 2015 09:29

W Powiatowym Szpitalu im. Władysława Biegańskiego w Iławie (Warmińsko-Mazurskie) zaadaptowano budynek kuchni i pralni na Ośrodek Rehabilitacji. 
Podczas prac potrzebna była ścisła współpraca z konserwatorem zabytków. Dzięki temu obiekt odzyskał wdzięk i zyskał nową funkcjonalność.

Iława: z kuchni i pralni powstał ośrodek rehabilitacji
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Inwestycja znalazła się między innymi wśród laureatów prestiżowego konkursu „Patent na Projekt”, organizowanego przez samorząd województwa warmińsko- mazurskiego. Spośród ponad 100 kandydatur z całego województwa specjalnie powołana komisja wybrała 20, które najlepiej wykorzystały pieniądze płynące z Unii Europejskiej.

Wkład wspólnotowych funduszy w remont i adaptację starego budynku na Ośrodek Rehabilitacji wyniósł ponad 4 mln zł, a koszt całkowity inwestycji zamknął się w kwocie niemal 6 mln. W zabytkowych murach powstał nowoczesny i profesjonalnie wyposażony Ośrodek Rehabilitacji z Pododdziałem Rehabilitacji Neurologicznej i Dział Fizjoterapii.

W planach Powiatowego Szpitala im. Wł. Biegańskiego w Iławie jest stworzenie Centrum Rehabilitacji. Miałoby się ono mieścić w hali sportowej, która w 2014 roku została przekazana starostwu powiatowemu przez ówczesne władze miejskie. Miałyby się tam mieścić dotychczasowe oddziały rehabilitacyjne oraz oddział rehabilitacji dziennej i ambulatoryjnej. Władze szpitala czekają jednak na zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego Iławy. Bez tych zapisów, nie ma możliwości przystąpienia do realizacji projektu i do pozyskania środków unijnych. A czasu na złożenie wniosku o dofinansowanie europejskie jest coraz mniej.  

Więcej: www.ilawa.wm.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze