ilawa.wm.pl/Rynek Zdrowia | 10-02-2017 17:27

Iława: w szpitalu powstanie Centrum Zdrowia Psychicznego

Szpital Powiatowy w Iławie nie przestaje inwestować. Zakończono już budowę lądowiska na dachu placówki. Trwają też przygotowania do uruchomienia Centrum Zdrowia Psychicznego.

Iwona Orkiszewska, dyrektor Szpitala Powiatowego w Iławie przypomina, że w tym roku ma wejść w życie ustawie o tzw. sieci szpitali.

- Czekają nas zapewne duże zmiany związane z funkcjonowaniem szpitali w nowych warunkach. To powoduje, że musimy być przygotowani na nowe rozwiązania, z tego względu kontynuujemy unowocześnianie szpitala - mówi dyr. Orkiszewska w rozmowie z serwisem Iława.wm.pl.

- Jeszcze w tym miesiąc złożymy projekt o dofinansowanie zakupu specjalistycznego sprzętu medycznego, m.in. cyfrowego aparatu RTG czy aparatury usprawniającej wykonywanie zabiegów z zakresu chirurgii urazowo-ortopedycznej. Cała wartość projektu to kwota 5 mln złotych.

W trakcie oceny są projekty obejmujące remont pawilonu psychiatrycznego, aby w niedalekiej przyszłości uruchomić jedyne w tej części województwa woj. warmińsko-mazurskiego Centrum Zdrowia Psychicznego oraz projekt zagospodarowania terenu po lądowisku dla helikopterów.

Więcej: ilawa.wm.pl