Iława: dwa oddziały po modernizacji, w kolejce czekają następne

Autor: Gazeta Iławska/Rynek Zdrowia • • 10 listopada 2009 18:43

We wtorek (10 listopada) uroczyście otwarte zostały po modernizacji ostatnia część oddziału ginekologiczno-położniczego oraz oddział chirurgii ogólnej Szpitala Powiatowego w Iławie.

Na tym nie koniec, bo jeszcze w tym roku rozpocznie się kompleksowy remont oddziału pediatrycznego. Następna w kolejności będzie chirurgia urazowa.

Krzysztof Walentynowicz, ordynator oddziału ginekologiczno-położniczego podkreśla, że liczba łóżek się nie zmieniła: nadal jest ich 23. W salach pacjentek, gdzie znajdowało się wcześniej 6 do 8 łóżek jest ich jednak obecnie od jednego do pięciu. Każda z sal ma własny węzeł sanitarny. Oddział został również wyposażony w nowoczesny sprzęt.

Na oddziale chirurgicznym, oprócz nowoczesnego sprzętu, znacznie poszerzającego możliwości diagnostyczne i zakres zabiegów operacyjnych, także zaszły zmiany. Zniknęły 8-osobowe sale z toaletą wspólną dla kobiet i mężczyzn. Teraz warunki pobytu pacjentów są bardzo dobre.

Iwona Orkiszewska, nowy dyrektor szpitala, przypomina, że oba oddziały przeszły modernizację za środki własne lecznicy. Koszt inwestycji wyniósł 2,2 mln zł.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum