Hospicjum im. św. Łazarza w Krakowie otwiera nowy oddział

Autor: PM/Rynek Zdrowia • • 11 marca 2011 12:04

Krakowskie Hospicjum Św. Łazarza ma nowy oddział na 13 łóżek. Pierwsi pacjenci będą mogli do niego trafić już w kwietniu.

Hospicjum im. św. Łazarza w Krakowie otwiera nowy oddział

Trzeci etap remontu i modernizacji Hospicjum Św. Łazarza, który zakończył się kilka dni temu, polegał na przebudowaniu pomieszczeń dawnej pralni i przystosowaniu ich do potrzeb ośrodka dziennej opieki hospicyjnej. W wyremontowanym budynku wszystkie sale mają łazienki i telewizję. 

- W nowym budynku będziemy mieli 13 łóżek. W sumie po remoncie będziemy mogli położyć 44 pacjentów - mówi portalowi rynekzdrowia.pl Renata Połomska z Towarzystwa Przyjaciół Chorych "Hospicjum im. św. Łazarza”. 

Pierwszy i drugi etap remontu i modernizacji Hospicjum miał na celu dostosowanie zaadoptowanych pomieszczeń do wymogów Ministerstwa Zdrowia w zakresie prawa budowlanego i przepisów przeciwpożarowych. Środki na rozbudowę i modernizację hospicjum otrzymało z Unii Europejskiej. Łączny koszt przeprowadzenia trzeciego etapu modernizacji wyniósł około 1,3 mln złotych. 

- Ponad 70 proc. środków na remont pochodzi z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. Pozostałe środki to przede wszystkim pomoc i wsparcie od naszych darczyńców - wyjaśnia Renata Połomska. 

Na razie hospicjum nie planuje dalszej rozbudowy ani kolejnych remontów. Ośrodek będzie się teraz starał o powiększenie kontraktu z NFZ w związku z uzyskaniem przezeń dodatkowych łóżek, choć Hospicjum im. św. Łazarza opiekuje się także chorymi, których kosztów leczenia NFZ nie pokrywa. 

Hospicjum św. Łazarza istnieje od 1981 roku. Od 2004 roku Towarzystwo Przyjaciół Chorych "Hospicjum im. św. Łazarza” jest organizacją pożytku publicznego, zaś w 1996 roku otworzyło w poradnię i zespół opieki hospicyjnej.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum