Hajnówka: tym razem zmodernizują lądowisko

Autor: poranny.pl, RR/Rynek Zdrowia • • 27 września 2011 09:24

Modernizacja lądowiska dla śmigłowców w SP ZOZ w Hajnówce będzie realizowana z dotacji z Ministerstwa Rozwoju Regionalnego - zapewniła w poniedziałek (26 września) w Białymstoku minister Elżbieta Bieńkowska. Dotacja wynosi ponad 870 tys. zł.

Hajnówka: tym razem zmodernizują lądowisko
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Minister Bieńkowska przypomniała, że w czerwcu rozmawiała z samorządowcami o programie rozwoju powiatu hajnowskiego i obiecała, że jeśli otrzyma sensowne projekty, to zostaną one wsparte z budżetu państwa. - I w ciągu kilku miesięcy dostałam wiele projektów. Mamy 7 mln zł na 6 projektów infrastrukturalnych. Dotyczą  m.in. dróg i służby zdrowia  - mówiła Bieńkowska.

Jak wyjaśnia Kurier Poranny, jej wizyta i konkretna decyzja deklaracja to efekt programu Zrównoważony Rozwój Regionu Puszczy Białowieskiej, który ruszył w kwietniu. Jego inicjatorami są dwaj podlascy parlamentarzyści Robert Tyszkiewicz i Włodzimierz Cimoszewicz.

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Hajnówce już w lipcu ogłosił przetarg na przebudowę i modernizację lądowiska śmigłowców zlokalizowanego na terenie Szpitala w Hajnówce przy ulicy Lipowej 190.

Warto przypomnieć, że kilka miesięcy temu 10 mln zł wydano na prace remontowe i adaptacyjne w szpitalu w Hajnówce. Po trwającej rok rozbudowie otwarto oddział psychiatryczny. Kupiono też nowoczesny sprzęt.

W ocenie wiceministra zdrowia Cezarego Rzemka hajnowski szpital jest jednym z najlepiej wyposażonych i rozwijających się w kraju szpitali powiatowych.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum