Hajnówka: lepsze diagnozowanie i leczenie boreliozy

Autor: wspolczesna.pl/Rynek Zdrowia • • 29 października 2014 09:12

W SP ZOZ w Hajnówce wyremontowano medyczne laboratorium diagnostyczne oraz przekazano do użytku salę intensywnego nadzoru na oddziale obserwacyjno-zakaźnym. Dzięki temu poprawi się diagnostyka i leczenie boreliozy.

Hajnówka: lepsze diagnozowanie i leczenie boreliozy

Grzegorz Tomaszuk, dyrektor szpitala, powiedział, że remont laboratorium i nowa sala intensywnego nadzoru to inwestycje, które były możliwe dzięki realizacji projektu Polska -Białoruś - Ukraina.

Warty ok. 2,6 mln zł projekt "Rozwój współpracy transgranicznej w zakresie profilaktyki, diagnostyki i leczenia chorób przenoszonych przez kleszcze w rejonach endemicznego ich występowania na pograniczu polsko - białoruskim" ma przyczynić się do poprawy stanu zdrowia mieszkańców powiatu hajnowskiego oraz obwodu grodzieńskiego.

Chodzi o ulepszenie profilaktyki, diagnostykę i leczenie chorób przenoszonych przez kleszcze na pograniczu polsko-białoruskim - wyjaśnia wspolczesna.pl.

Placówka otrzymała też dwa certyfikaty ISO w zakresie zarządzania środowiskowego. Jeden potwierdza bezpieczeństwo w gospodarowaniu odpadami medycznymi, drugi dotyczy bezpieczeństwa i higieny pracy.

- Wcześniej mieliśmy certyfikat ISO dotyczący zarządzania jakością, brakuje nam już tylko tego dotyczącego zarządzania informacją - mówi dyrektor Grzegorz Tomaszuk.

Więcej: www.wspolczesna.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum