jjx/Rynek Zdrowia | 21-11-2017 13:40

Gryfice: szpital zainwestuje w przebudowę i wyposażenie pond 35 mln zł

SPZOZ w Gryficach rozpoczyna kolejne inwestycje, obejmujące przebudowę obiektu i jego doposażenie. Na ten cel przeznaczonych zostanie 35 mln zł, z czego ponad 31 mln zł pochodzić będzie ze środków RPO WZ 2014-2020.

Szpital dysponuje obecnie 16 oddziałami i pół tysiącem łóżek dla pacjentów. Tylko w tym roku przyjął już ponad 20 tys. chorych. Fot. Materiały prasowe

Jak informuje biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego, umowę pozwalającą na uruchomienie unijnego wsparcia podpiszą w środę (22 listopada) w Gryficach marszałek województwa Olgierd Geblewicz oraz dyrektor szpitala Piotr Sołtysiński.

Inwestycje obejmą przebudowę tzw. ''budynku 90-łóżkowego'', który dodatkowo będzie doposażony w odpowiedni sprzęt. Modernizacja szpitala pozwoli na uruchomienie w remontowanym budynku: bloku operacyjnego, oddziału chirurgicznego wraz z urologią, oddziału ortopedyczno-urazowego, a także wyposażenie apteki szpitalnej i sterylizatorni.

Wszystkie zaplanowane przez jednostkę prace mają zakończyć się do grudnia 2020 roku.

W drugiej połowie września br. w lecznicy oddano do użytku nową pracownię TK oraz wysokiej klasy, 128 warstwowy tomograf komputerowy służący do badań serca, tętnic wieńcowych czy wykrywania chorób onkologicznych Na wyposażenie pomieszczeń, a przede wszystkim na zakup aparatury medycznej przeznaczono prawie 3,3 mln zł.