Grupa Nowy Szpital: nowy blok operacyjny w Kostrzynie. Szpital prywatny, pieniądze na budowę też

Autor: PW • Źródło: Rynek Zdrowia15 lipca 2021 19:38

W Nowym Szpitalu w Kostrzynie nad Odrą został oddany do użytku nowoczesny blok operacyjny. Dzięki zakończonej inwestycji zwiększą się możliwości leczenia pacjentów.

Grupa Nowy Szpital: nowy blok operacyjny w Kostrzynie. Szpital prywatny, pieniądze na budowę też
Blok operacyjny szpitala w Kostrzynie n/Odrą. Fot.mat. prasowe.
  • Nowy blok operacyjny w kostrzyńskim szpitalu, który pełni rolę szpitala powiatowego i jest prowadzony przez operatora prywatnego, powstał prawie od podstaw
  • Dzięki rozbudowie bloku możliwy będzie dalszy rozwój chirurgii, wykonywanie większej liczby zabiegów i wprowadzenie nowych zakresów leczenia
  • Koszt inwestycji łącznie z modernizacją infrastruktury elektroenergetycznej to ponad 5,8 mln zł ze środków własnych szpitala

- To jest dobra wiadomość dla mieszkańców województwa lubuskiego. Szpital w Kostrzynie pełni ważną rolę w tym rejonie i dobrze się spisał w czasie epidemii COVID-19 – powiedział w czasie uroczystego otwarcia Wojciech Perczak, wicewojewoda lubuski.

Szpital sfinansował blok operacyjny

Wicewojewoda stwierdził również, że na uznanie zasługuje fakt, iż inwestycja została sfinansowana ze środków własnych szpitala.

Prezes Grupy Nowy Szpital Holding przypomniał, że kiedy GNS i Powiat Gorzowski rozpoczynali współpracę i brali wspólną odpowiedzialność za ochronę zdrowia w regionie, sytuacja wyglądała zupełnie inaczej. – Realizacja tej i innych inwestycji, które służą pacjentom pokazuje że idziemy dobrą drogą. Nasi pracownicy i pacjenci zasługują na takie zmiany – powiedział prezes Szulwiński.

Nowy blok operacyjny w kostrzyńskim szpitalu, który pełni rolę szpitala powiatowego i jest prowadzony przez operatora prywatnego, powstał prawie od podstaw. Pomieszczenia zostały nie tylko wyremontowane, powstały również nowe sale i zaplecze socjalne.

Tak zmienił się blok operacyjny 

Dwie nowe sale operacyjne są zlokalizowane na I piętrze. Jedna sala została wyposażona z myślą o operacjach okulistycznych. W drugiej sali odbywać się będą operacje z zakresu chirurgii ogólnej. Blok został powiększony również o salę wybudzeń, zaplecze socjalne, sanitarno-higieniczne i magazyn.

Wszystkie pomieszczenia spełniają normy i są zgodne obowiązującymi przepisami. Na bloku wymieniono instalację wodno-kanalizacyjną, sieć elektryczną i teleinformatyczną. Sale operacyjne zostały wyposażone w klimatyzację oraz system wentylacji, który doprowadza do nich ultra czyste powietrze. W ramach modernizacji blok został wyposażony w nowe meble medyczne, które są odporne na stosowanie środków antyseptycznych - podaje Marta Pióro, rzecznik prasowy Grupy Nowy Szpital Holding SA.

Dopełnieniem remontu bloku była kompleksowa modernizacja infrastruktury elektroenergetycznej szpitala, łącznie z wymianą agregatu prądotwórczego i remontem stacji transformatowej.

Taki był koszt inwestycji

Dzięki rozbudowie bloku możliwy będzie dalszy rozwój chirurgii, wykonywanie większej liczby zabiegów i wprowadzenie nowych zakresów leczenia.

Po modernizacji oddziału intensywnej opieki medycznej, remont bloku operacyjnego to największa inwestycja, jaką zrealizowano w ostatnim czasie w Nowym Szpitalu w Kostrzynie nad Odrą. Koszt inwestycji łącznie z modernizacją infrastruktury elektroenergetycznej to ponad 5,8 mln zł.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum