Grupa Mercator Medical uruchomiła fabrykę rękawic nitrylowych w Tajlandii

Autor: RZX/Rynek Zdrowia • • 02 października 2018 16:57

Uruchomieniem w Tajlandii ostatniej, ósmej linii produkcyjnej zakończyła się zasadnicza część trwającej od stycznia 2017 r. budowy fabryki rękawic z lateksu syntetycznego należącej do krakowskiej Grupy Mercator Medical. Inwestycja ma wartość 119 mln zł.

Grupa Mercator Medical uruchomiła fabrykę rękawic nitrylowych w Tajlandii
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W efekcie tej inwestycji moce produkcyjne Grupy Mercator Medical wzrosły o więcej niż 150%, do ponad 3 mld sztuk rękawic rocznie.

- To największa w naszej historii inwestycja i jednocześnie kluczowy filar strategii rozwoju na lata 2016-2018. Uruchomiona właśnie w całości fabryka rękawic z lateksu syntetycznego, który nie uczula i może być barwiony, już zdecydowanie pozytywnie wpływa na generowane przez nas wyniki finansowe - komentuje dr Wiesław Żyznowski, prezes Zarządu Mercator Medical SA.

W ramach inwestycji na działce o powierzchni 6 hektarów powstała hala produkcyjna, w której zainstalowano siedem podwójnych linii produkcyjnych o wydajności ponad 30 tys. szt. rękawic na godzinę oraz jedną linię pojedynczą o wydajności 15 tys. szt. rękawic na godzinę, przeznaczoną do realizacji mniejszych serii.

Mercator Medical z siedzibą w Krakowie to producent i dystrybutor jednorazowych rękawic medycznych i rękawic gospodarczych, opatrunków medycznych oraz medycznych produktów z włókniny o historii sięgającej roku 1989.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum