Grupa Lux Med inwestuje w diagnostykę

Autor: Rynek Zdrowia • • 05 lutego 2018 17:02

Grupa Lux Med powiększyła sieć placówek diagnostycznych o nowoczesną pracownię rezonansu magnetycznego, zlokalizowaną na terenie Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego im. Stanisława Popowskiego w Olsztynie. Pacjenci mogą w niej wykonywać badania zarówno w ramach NFZ, jak i komercyjnie.

Na zdj. Anna Rulkiewicz, prezes Grypy Lux Med Fot PTWP

Placówka wyposażona jest w aparat firmy Siemens o sile pola magnetycznego 1,5 Tesli. Umożliwia on wykonywanie szerokiego zakresu badań metodą rezonansu, w tym m.in. diagnostykę układu mięśniowo-szkieletowego i diagnostykę neurologiczną. W pracowni zatrudnieni są lekarze radiolodzy, pielęgniarki, personel techniczny oraz administracyjny.

System informatyczny pracowni jest zintegrowany z systemem szpitalnym, dzięki czemu lekarz kierujący na rezonans ma szybki i łatwy dostęp do wyniku. Z pracowni tej przede wszystkim korzystają dzieci, dlatego w jednym z jej pomieszczeń znajduje się kącik do zabawy.

- Cieszymy się, że do naszej Grupy włączamy jedną z najlepszych pracowni rezonansu magnetycznego w województwie warmińsko-mazurskim” - powiedziała Anna Rulkiewicz, prezes Grupy Lux Med.

Dla Grupy to kolejny zakup na przestrzeni ostatnich miesięcy. Na początku stycznia Lux Med przejął warszawską sieć placówek stomatologicznych Prima-Dent.

Grupa Lux Med działa na rynku prywatnych usług medycznych w Polsce, jest częścią międzynarodowej grupy Bupa, która działa jako ubezpieczyciel i świadczeniodawca usług medycznych na całym świecie. Zapewnia swoim klientom pełną opiekę: ambulatoryjną, diagnostyczną, rehabilitacyjną, szpitalną i długoterminową.

Pod opieką Grupy Lux Med znajduje się 1,9 mln pacjentów, do których dyspozycji jest 200 ogólnodostępnych i przyzakładowych ambulatoryjnych centrów medycznych, 7 szpitali, 31 placówek diagnostycznych, ośrodek opiekuńczo-rehabilitacyjny i około 1600 poradni partnerskich. 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum