Grudziądz: w budynku po

Autor: SA/Rynek Zdrowia • • 10 maja 2010 12:12

W grudniu ubiegłego roku oddano do użytku budynek nowego szpitala. Teraz trwają przygotowania do zagospodarowania terenu i obiektów po starym szpitalu.

Budynek nowego szpitala w Grudziądzu.

W grudniu 2009 roku, po ponad 25 latach budowy, oddano do użytku nowoczesny, dobrze wyposażony Regionalny Szpital Specjalistyczny im. Biegańskiego w Grudziądzu. Koszt budowy tych obiektów wyniósł ponad ćwierć miliarda złotych.

Stopniowo wygaszono oddziały w starych budynkach. Na wniosek prezydenta Grudziądza powołano zespół ds. zagospodarowania terenów o powierzchni ponad 2,4 ha po dawnym szpitalu.

Władze miasta zdecydowały, że większość starych budynków zostanie wyburzona. Za niezabudowane działki można uzyskać bowiem wyższą cenę. Przetarg na wykonawcę rozbiórki budynków trwa. Otwarcie ofert zaplanowano na 14 maja. Sprzedaż terenu powinna nastąpić do końca przyszłego roku.

– Zdecydowano jednak, że budynek po byłym oddziale wewnętrznym, który jest w dobrym stanie technicznym, nie zostanie zburzony. Do tego budynku zostanie przeniesiony oddział medycyny paliatywnej i zakład pielęgnacyjno–opiekuńczy. Znajdzie się w nim również miejska przychodnia zdrowia – powiedziała portalowi rynekzdrowia.pl Magdalena Jaworska–Nizioł z biura prezydenta Grudziądza.

Jak wyjaśniła nam Magdalena Jaworska–Nizioł, prezydent Robert Malinowski decyzję o otwarciu przychodni podjął w związku z tym, że  przychodnie zdrowia wielu pacjentów kierują bez wykonania podstawowych badań na Szpitalny Oddział Ratunkowy, co wiąże się z blokowaniem miejsc i uniemożliwieniem prawidłowego funkcjonowania SOR–u.

Do końca tego roku w starym budynku będzie też działać apteka szpitalna, a do końca 2011 – zakład patomorfologii.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum