Grudziądz: szpital modernizuje i otwiera nowe oddziały

Autor: Nowości/Rynek Zdrowia • • 19 września 2011 14:19

W Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym w Grudziądzu uroczyście otwarto SOR dla dzieci oraz tymczasowy Oddział Chirurgii Naczyń i Kardiochirurgii, który w przyszłym roku przeniesie się do obiektów powstających obok szpitalnej stołówki.

Grudziądz: szpital modernizuje i otwiera nowe oddziały
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Oddział będzie się doskonalił i zwiększał możliwości leczenia pacjentów ze schorzeniami kardiologicznym. Rozwój tej dziedziny pozwoli na leczenie pacjentów na miejscu, bez konieczności przewożenia ich do placówek referencyjnych, na przykład do Bydgoszczy. Nowy oddział daje też szanse szpitalowi na stworzenie szerokoprofilowej kardiologii. 

Od 16 września br. oficjalnie działa też Szpitalny Oddział Ratunkowy dla dzieci. Do tej pory mali pacjenci byli przyjmowani na oddziale z dorosłymi. Panujące tam warunki nie stwarzały poczucia bezpieczeństwa małemu pacjentowi. Na nowym SOR-ze jest poczekalnia, pokój zabaw, w którym dziecko czeka na wyniki badań czy wyschnięcie gipsu. 

Miasto powołało też spółkę Grudziądzkie Inwestycje Medyczne, która będzie zajmowała się zdobywaniem finansów na rozwój szpitala. Spółka będzie mogła wziąć kredyt pod zastaw budynków. Budynki będą użyczane szpitalowi, który będzie płacił dzierżawę, a z tych pieniędzy spółka będzie spłacała kredyt. Spółka ma też lepsze możliwości niż miasto, jeżeli chodzi o pozyskiwanie unijnych pieniędzy.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum