Grudziądz: oddają do użytku szpital przewidziany na 750 łóżek

Autor: nowosci.pl/Rynek Zdrowia • • 10 grudnia 2009 13:41

Po 25 latach budowy zostanie oddany do użytku nowy budynek Regionalnego Szpitala Specjalistycznego im. W. Biegańskiego w Grudziądzu.

Budowa nowych budynków w szpitalnym kompleksie trwała długie lata. Na zdj. ze szpitalnego archiwum stan budowy jeszcze w 1996 roku.

Jak podaje portal nowosci.pl, budowa placówki trwała 25 lat i kosztowała blisko ćwierć miliarda złotych. W nowych obiektach lecznicy na 20 oddziałach znajdzie się 750 miejsc dla pacjentów.

Uroczyste otwarcie szpitala odbędzie się 11 grudnia. Dzień później z nową lecznicą podczas „Dnia otwartego Szpitala” będą się mogli zaznajomić mieszkańcy Grudziądza i powiatu.

Po oficjalnym otwarciu szpitala, pacjenci będą przyjmowani tylko do nowych budynków przy ul. Rydygiera. W starych obiektach przy ul. Szpitalnej lecznica będzie funkcjonowała do 21 grudnia. Potem będzie stopniowo wygaszana. Na wniosek prezydenta powołano zespół ds. zagospodarowania terenów po starym szpitalu. Nieruchomość o powierzchni blisko 2,5 ha zostanie podzielona na kilka mniejszych: część z nich zagospodaruje miasto, reszta działek zostanie przeznaczona do sprzedaży.

Kompleksowe wyposażenie lecznicy będzie kosztowało 74 miliony i 700 tysięcy złotych. Jak poinformowała nowosci.pl Anna Patyk, rzecznik Urzędu Miejskiego w Grudziądzu, w kwocie tej nie zostało ujęte lądowisko dla helikopterów, którego budowa rozpocznie się już na początku przyszłego roku. Koszt jego budowy jest szacowany na 4 mln zł. W 85 proc. zostanie pokryty ze środków unijnych i budżetu państwa.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum