Grajewo: latem ruszy przebudowa szpitala?

Autor: e-grajewo.pl/Rynek Zdrowia • • 28 maja 2014 10:10

W wakacje powinna ruszyć przebudowa budynku Szpitala Ogólnego im. dra. Witolda Ginela w Grajewie (Podlaskie). Inwestycja ma kosztować ok. 7 mln zł.

Projekt przebudowy Szpitala Ogólnego im. dra. Witolda Ginela w Grajewie znalazł się na podstawowej liście strategicznych inwestycji w regionie sporządzanej przez zarząd województwa podlaskiego .

Szpital otrzyma unijną dotację na "Podniesienie poziomu świadczeń usług medycznych Szpitala Ogólnego w Grajewie poprzez przebudowę i zakup sprzętu i aparatury medycznej".

Projekt grajewskiej placówki zakłada m.in przebudowę budynku. Zostaną wyburzone stare ściany wewnętrzne i instalacje, nastąpi przebudowa istniejących pomieszczeń i zostaną utworzone trzy sale operacyjne (zamiast dwóch obecnie funkcjonujących). Pomieszczenia z nowymi instalacjami i wykończeniem (glazury, terakoty, malowanie) będą obejmowały obszar o powierzchni prawie 360 mkw., w tym oddział intensywnej opieki medycznej - około 210 mkw. Dotacja przeznaczona jest również na zakup wyposażenia bloku operacyjnego oraz OIOMu.

7-milionowa inwestycja ma być zrealizowana do końca 2014 roku, dofinansowanie to 6 mln zł.

Więcej:  www.e-grajewo.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum