Gostyń: unijne miliony dla szpitala

Autor: Tygodnik Leszczyński/Rynek Zdrowia • • 25 września 2009 16:43

Powiat gostyński otrzyma unijne wsparcie finansowe w wysokości 7 mln zł na prace związane z modernizacją SPZOZ w Gostyniu. Wniosek znalazł się na szóstym miejscu ogłoszonej niedawno listy Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

Gostyń: unijne miliony dla szpitala
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

– To bardzo dobre miejsce – zapewnia starosta Andrzej Pospieszyński. – Na liście znalazło się 26 wniosków, ale tylko na sześć zostaną w pierwszej kolejności przyznane fundusze.

Remont lecznicy trwa już od kilku lat. Właśnie przystąpiono do kolejnego etapu. Całość będzie kosztować około 12 mln zł: środki unijne mają pokryć 75 proc. wartości inwestycji. Cześć wykonanych już prac może być zaliczona na poczet wkładu własnego. Na wydanie pieniędzy unijnych powiat będzie miał dwa lata.

– Uzyskane środki przeznaczymy na modernizację poszczególnych pięter w szpitalu – wyjaśnia starosta. – Dobudujemy salę operacyjną. Obecnie trwa w szpitalu remont izby przyjęć, która będzie zlokalizowana w nowym miejscu. Chcemy też przystosować parter budynku po byłej przychodni przy ul. Wrocławskiej na potrzeby zakładu opiekuńczo-leczniczego.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze