Gostyń: ruszyła modernizacja szpitala

Autor: Głos Wielkopolski/Rynek Zdrowia • • 22 września 2009 15:34

Ponad 7 milionów złotych kosztować będzie modernizacja Szpitala Powiatowego w Gostyniu. Niektóre prace już się rozpoczęły, a w planach jest m.in. rozbudowa przychodni, bloku operacyjnego, zakup dwóch nowych ambulansów oraz budowa podjazdu dla karetek.

Gostyń: ruszyła modernizacja szpitala
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Starostwo rozpoczęło również budowę parkingu dla pacjentów i odwiedzających. Nie udało się jedynie pozyskać pieniędzy na zakup i montaż ekranów dźwiękochłonnych, które oddzieliłyby lecznicę od ruchliwej i dość hałaśliwej drogi wojewódzkiej - informuje Głos Wielkopolski.

– Teraz remontowany jest właściwie cały szpital. Są dostosowywane pomieszczenia na potrzeby pracowni tomograficznej, która ma być gotowa pod koniec listopada. Od stycznia chcemy podpisać umowę z NFZ i przeprowadzać badania. Dzięki temu pacjenci nie będą musieli być przewożeni do Leszna lub Poznania. Koszt urządzeń i modernizacji pomieszczeń to około 2,8 mln złotych. 1,5 mln złotych wynosi dofinansowanie z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego – mówi Piotr Miadziołko, dyrektor lecznicy.

To nie koniec pieniędzy unijnych z WRPO. Wniosek o dofinansowanie, który złożyło Starostwo Powiatowe znalazł się na szóstym miejscu listy rankingowej. Szczęśliwym, bo ostatnim, które gwarantuje otrzymanie pieniędzy. Szpital dostanie więc nieco ponad siedem milionów złotych, które będą przeznaczone na poprawę warunków pacjentów i dalszą modernizację lecznicy. Na wykorzystanie funduszy pozostały dwa lata.

– Już w przyszłym roku chcemy przebudować parter zespołu przychodni zdrowia na ulicy Wrocławskiej. Powstanie tam zakład opiekuńczo-wychowawczy. Podczas dalszej rozbudowy szpitala przy pl. Karola Marcinkowskiego powstanie nowy, w pełni wyposażony i zgodny ze standardami blok operacyjny. Będą tam trzy sale – informuje gostyński wicestarosta Janusz Sikora.

Dyrektor szpitala dodaje, że w ciągu kilku najbliższych dni podpisana zostanie umowa z dostawcą karetek. Jeden z mercedesów zasili gostyński tabor, a drugi ambulans trafi do Borku lub do Krobi. Pieniądze na ich zakup również pochodzą z funduszy unijnych.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze