Gorzów: uczelnia przejmie poszpitalne budynki

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 12 grudnia 2009 17:08

Gorzowska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa chce przejąć poszpitalne budynki i otworzyć tam m.in. nowe kierunki.

Gorzów: uczelnia przejmie poszpitalne budynki
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Uczelnia chce rozwinąć trzy rodzaje studiów medycznych: ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo i kosmetologię. W dalszej perspektywie jest utworzenie Transgranicznego Centrum Innowacji i Technologii Mobilnych. Uczelnie łącznie występuje o pięć nowych kierunków, a to może spowodować za kilka lat podwojenie liczby studentów.

Uczelnia chciałaby wykorzystać budynki po szpitalu, bo ich kompleks dzieli tylko kilkadziesiąt metrów od jej siedziby. Kanclerz Roman Gawroniak podkreśla, że uczelnia ma doświadczenie w odświeżaniu wiekowych budynków, często zabytkowych.

Problemem mogą być pieniądze. W czwartym przetargu cena wywoławcza szpitala przy ul. Warszawskiej wynosiła 19,2 mln zł. A jak przyznaje rektor PWSZ Andrzej Bałaban na taki wydatek uczelni z własnych środków nie stać. Stąd starania o pieniądze w ministerstwie nauki i szkolnictwa wyższego i mieście. Rektor dodaje, że zgłoszą projekty dopiero w ramach programu LRPO 2013-2020.

Na ukończeniu jest nowy projekt podziału całego kompleksu szpitalnego na sześć nowych działek. Zespół 16 budynków to ponad 30 tys. mkw. Póki co nie ma jeszcze aktualnej ich wyceny.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum