Gorzów Wlkp.: zamiast kliniki osiedle z gabinetami lekarskimi

Autor: Gazeta.pl/Rynek Zdrowia • • 21 sierpnia 2011 12:04

Gorzowski deweloper Budnex wykupił budynki po szpitalu dziecięcym przy ul. Walczaka w Gorzowie Wlkp. Początkowo miała tam być kompleks szpitalno-rehabilitacyjny, jednak obecnie powstaje zamknięte osiedle mieszkaniowe z lokalami także pod gabinety lekarskie.

Gorzów Wlkp.: zamiast kliniki osiedle z gabinetami lekarskimi

Budynki dawnego szpitala dziecięcego, które od lat niszczały, kupiła w 2005 roku firma Budnex. Do publicznej kasy zapłaciła wtedy 1,3 mln zł. Początkowo miała tam powstać klinika (w zabytkowych budynkach powinna być prowadzona działalność medyczna, bo tak zapisano w planie zagospodarowania). Inwestycji wartej 80 mln zł nie udało się jednak zrealizować, bo Budnex nie dostał dotacji z Unii Europejskiej - informuje portal gazeta.pl.

Pomysł na klinikę szybko został przekształcony w ideę stworzenia zamkniętego osiedla ze 140 mieszkaniami i gabinetami lekarskimi. Pomieszczenia przeznaczone na usługi medyczne znajdą się w najmniejszym budynku starego kompleksu i wybudowanym od nowa łączniku. W pozostałych dwóch budynkach widocznych od ul. Walczaka lokale na usługi medyczne znajdować się będą głównie na najniższej kondygnacji.

Więcej: www.gazeta.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum