Gorzów Wlkp.: szpital wybrał wykonawcę budowy pawilonu intensywnej terapii

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 24 lipca 2019 09:29

Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. wybrał wykonawcę nowego pawilonu, w którym ma się mieścić oddział anestezjologii i intensywnej terapii, oddział hematologii oraz bank komórek macierzystych. Będzie nim prawdopodobnie Firma Budimex SA z Warszawy, która uzyskała najwięcej ilość punktów w przetargu. Wartość inwestycji to blisko 40 mln zł.

Gorzów Wlkp.: szpital wybrał wykonawcę budowy pawilonu intensywnej terapii
Fot. Shutterstock

Trzypiętrowy całkowicie podpiwniczony pawilon ma być połączony z już istniejącymi budynkami. Powierzchnia zabudowy budynku to ponad 1 tys. mkw., natomiast powierzchnia użytkowa to ponad 2,3 tys. mkw. Pawilon ma powstać do połowy 2021 r.

Budowa pawilonu jest konieczna ze względu na poprawę jakości leczenia najciężej chorych pacjentów, warunki pobytu pacjentów oraz pracy personelu. Gorzowski szpital musi też spełnić wymogi zawarte w rozporządzeniu ministra zdrowia z 20 grudnia 2012 r. w sprawie standardów postępowania medycznego w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii.

W całym trzypiętrowym budynku możliwość hospitalizacji będzie miało ok. 150 pacjentów. Budimex ma wybudować pawilon za 39 mln 970 tys. zł. Oferty w przetargu zostały otwarte już w marcu. Wtedy okazało się, że ceny są dużo wyższe niż zakładana przez szpital kwota. Władze spółki musiały pozyskać dodatkowe ok. 10 mln zł. O wsparcie wystąpiły do zarządu województwa oraz władz miasta.

Więcej: gorzow.wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum