Gorzów Wlkp.: samorząd województwa przekaże 3 mln zł na dzienny oddział chemioterapii

Autor: lubuskie.pl/Rynek Zdrowia • • 03 marca 2020 12:21

Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. otrzyma dotację w wysokości 3 mln zł od samorządu województwa lubuskiego na rozbudowę oddziału chemioterapii. Pieniądze zostaną przeznaczone na opracowanie dokumentacji budowlanej oraz roboty budowlano-montażowe.

Nowy oddział dziennej chemioterapii będzie liczył 30 stanowisk Fot. Archiwum

Umowę na dofinansowanie podpisano w poniedziałek (2 marca). Całkowita wartość inwestycji to 5,7 mln zł - informuje lubuskie.pl

Uruchomienie Ośrodka Radioterapii w lecznicy zwiększyło zapotrzebowanie na leczenie chemioterapią w trybie dziennym. Przeniesienie pododdziału chemioterapii do nowej lokalizacji umożliwi szpitalowi lepsze wykorzystanie powierzchni i poprawi warunki leczenia oraz pobytu pacjenta i pracy personelu medycznego.

Obecnie w gorzowskim szpitalu chemioterapia dzienna jest podawana w ramach pododdziału na oddziału onkologii klinicznej i radioterapii. Zostało tam utworzonych 14 stanowisk.

Nowy oddział dziennej chemioterapii będzie liczył 30 stanowisk. Zostanie ulokowany w parterowym budynku przylegającym do istniejącego korytarza na poziomie parteru.

Więcej: lubuskie.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum