Gorzów Wlkp.: ruszyła budowa OIOM i hematologii

Autor: RZX/Rynek Zdrowia • • 09 września 2019 18:53

W poniedziałek (9 września) podpisano akt erekcyjny dot. budowy pawilonu medycznego dla Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Kliniki Hematologii i Banku Komórek Macierzystych Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp.

Gorzów Wlkp.: ruszyła budowa OIOM i hematologii
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

- To dla nas ważna i długo oczekiwana chwila. Nowy pawilon dla OIOM i hematologii to, z punktu widzenia pacjentów, niezwykle istotna inwestycja. W nowym obiekcie zmienią się nie tylko warunki pracy personelu medycznego, ale co najważniejsze warunki pobytu osób hospitalizowanych, a na tym nam bardzo zależy - mówił podczas uroczystości Jerzy Ostrouch, prezes Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp.

Jako pierwsza akt erekcyjny podpisała marszałek województwa Elżbieta Anna Polak.

- Gorzowski szpital dziś nie jest tym samy szpitalem, o którym cała Polska mówiła 6 lat temu. Wtedy była to najbardziej zadłużona lecznica w kraju. Dziś to prężnie rozwijająca się placówka medyczna z wieloma zakończonymi i realizowanymi inwestycjami. To jest możliwe, bo szpital osiąga dobre wyniki finansowe. W ciągu kilku ostatnich lat powstał m.in. ośrodek radioterapii, pracownia PET/CT, zmodernizowano SOR, a teraz uczestniczymy w podpisaniu aktu erekcyjnego pod całkiem nowy budynek dla OIOM i hematologii. To nasz powód do dumy. Dziś do Gorzowa przywożę symboliczny czek na 18 milionów złotych jako nasz wkład na - mówiła marszałek Elżbieta Anna Polak.

Podpisanie aktu erekcyjnego i symbolicznie wbicie pierwszej łopaty to sygnał do rozpoczęcia budowy pawilonu, którego koszt szacowany jest na około 44 miliony złotych. Inwestycja będzie finansowana z pieniędzy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego i środków własnych szpitala. Obecny na uroczystości prezydent Gorzowa Wlkp. Jacek Wójcicki zadeklarował finansowe wsparcie budowy w przyszłorocznym budżecie miasta. Deklarację przekazania 8 milionów złotych na ten cel złożył też wojewoda lubuski Władysław Dajczak.

Po zakończeniu inwestycji Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii zamiast 12, będzie liczył 22 łóżka, a Klinika Hematologii zyska 15 nowych miejsc (w tym 6 w pododdziale leczenia ostrych białaczek i 9 w pododdziale przeszczepowym). Nowością będzie Bank Komórek Macierzystych, który pozwoli na kompleksowe leczenie pacjentów walczących z chorobami układu krwiotwórczego.

Pawilon dla Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Kliniki Hematologii i Banku Komórek Macierzystych będzie miał 3 piętra i będzie połączony z już istniejącymi budynkami.

Zakończenie budowy jest planowane na pierwszą połowę 2021 roku.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze