Gorzów Wlkp.: otwarcie ofert na budowę ośrodka radioterapii

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 24 lutego 2017 09:48

Wczoraj (23 lutego) odbyło się otwarcie ofert na budowę Ośrodka Radioterapii w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wielkopolskim. Wszystkich 12 chętnych zadeklarowało zakończenie prac budowlanych do 31 lipca 2018 r.

Gorzów Wlkp.: otwarcie ofert na budowę ośrodka radioterapii
Ośrodek Radioterapii to jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji medycznych na północy woj. lubuskiego. Fot. Mateus Pereira, AGECOM/Flickr(CC BY 2.0)

Najkorzystniejszą cenowo ofertę złożyła spółka Alstal Grupa Budowlana z Jacewa k. Inowrocławia, która zadeklarowała wybudowanie ośrodka za niespełna 31 mln zł. To ta sama firma, która budowała w Gorzowie amfiteatr.

Ośrodek Radioterapii to jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji medycznych na północy woj. lubuskiego - przypomina Gazeta Wyborcza. Budynek ma mieć ponad 5 tys. mkw. Rocznie w ośrodku ma się leczyć ok. tysiąca pacjentów.

Całkowity koszt inwestycji jest szacowany na 65 mln zł.

Projekt jest współfinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020 (21 mln zł) i Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych (35 mln zł). Cześć pieniędzy (8 mln złotych) dołoży urząd marszałkowski woj. lubuskiego, a milion ze swojego budżetu wygospodarował sam szpital.

Więcej: www.wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum