Gorzów Wlkp.: marszałek sprawdziła, jak rozbudowuje się szpital

Autor: KG/Rynek Zdrowia • • 31 grudnia 2019 15:45

W przedostatnim dniu 2019 roku marszałek Elżbieta Anna Polak spotkała się z władzami Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp., by rozmawiać na temat inwestycji realizowanych w szpitalu, szczególnie dotyczących rozbudowy Ośrodka Radioterapii o hematologię i intensywną terapię.

Marszałek Elżbieta Anna Polak spotkała się z prezesem Jerzym Ostrouchem oraz wiceprezesem Robertem Surowcem. Fot. Lubuskie.pl

Jak informuje Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego, szpital w Gorzowie realizuje obecnie projekt Budowa pawilonu dla Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Oddziału Hematologii oraz Banku Komórek Macierzystych.

Dzięki rozbudowie mają poprawić się jakość leczenia najciężej chorych pacjentów, warunki pobytu pacjentów oraz pracy personelu, ale też zostaną spełnione wymogi rozporządzenia ministra zdrowia z 20 grudnia 2012 r. w sprawie standardów postępowania medycznego w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii.

Po zakończeniu inwestycji Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii będzie liczył 22 łóżka (obecnie na OIOM jest 12 łóżek). Na hematologii obecnie są 22 łóżka, a w nowym budynku będzie w sumie 39 łóżek (24 - hematologia, 6 - pododdział leczenia ostrych białaczek, 9 - pododdział przeszczepowy). Działalność szpitala poszerzy się o nowy zakres świadczeń - pododdział przeszczepowy z Bankiem Komórek Macierzystych.

Nowy budynek szpitala będzie to gmach trzypiętrowy, całkowicie podpiwniczony pawilon medyczny połączony z już istniejącymi budynkami. Powierzchnia zabudowy budynku to ponad 1000 metrów kwadratowych, powierzchnia użytkowa to ponad 2300 metrów kwadratowych. Całkowita kubatura budynku to ponad 16,7 tysiąca metrów sześciennych.

Budowa będzie finansowana ze środków z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego oraz środków własnych szpitala. Montaż finansowy: 18 mln zł - dotacja Samorządu Województwa Lubuskiego, 26 mln zł - środki szpitala (razem 44 mln zł).

Wykonawcą pawilonu jest firma Budimex S.A. Zakończenie budowy jest planowane na pierwszą połowę 2021 roku.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum