Gorzów Wlkp.: koronawirus nie zatrzymał budowy OIOM, realizacja wyprzedza harmonogram o...

Autor: JW/Rynek Zdrowia • • 23 kwietnia 2020 18:20

Prace na budowie nowego pawilonu Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. dla oddziału anestezjologii i intensywnej terapii, Kliniki Hematologii Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz Banku Komórek Macierzystych wyprzedzają harmonogram o 3-4 tygodnie.

Po zakończeniu inwestycji oddział anestezjologii i intensywnej terapii będzie liczył 22 łóżka (o 10 więcej niż dotychczas). Fot. Materiały prasowe

Jak informuje szpital, z powodu epidemii nie można było uroczyście zawiesić wiechy i trzeba było wprowadzić zmiany w organizacji pracy - część załogi związanej z nadzorem nad inwestycją pracuje w systemie zdalnym. Ci, którzy fizycznie muszą być na placu budowy (ok. 60 osób), otrzymali do dyspozycji środki dezynfekujące i ochrony osobistej.

Do zakończenia stanu surowego zamkniętego brakuje jeszcze uzupełnienia okien. Wiele prac jest prowadzonych równolegle, część ekipy układa instalacje (elektryczne, wodno-kanalizacyjne, wentylacyjne), część prowadzi prace na zewnątrz budynku. Główne prace zewnętrzne związane są z remontem i budową tunelu komunikacyjnego łączącego nowy pawilon z istniejącymi budynkami szpitala.

Zgodnie z planem budowa pawilonu na potrzeby OIOM, Kliniki Hematologii oraz Banku Komórek Macierzystych ma się zakończyć w kwietniu 2021 roku, a całkowity jej koszt to ok. 44 mln zł.

To jedna z najważniejszych inwestycji gorzowskiego szpitala na najbliższe lata. Po zakończeniu inwestycji oddział anestezjologii i intensywnej terapii będzie liczył 22 łóżka (o 10 więcej niż dotychczas).

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum