×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Gorzów Wlkp.: będzie modernizacja ulicy przy szpitalu wojewódzkim

Autor: PAP/Rynek Zdrowia14 listopada 2013 14:24

9 mln zł będzie kosztowała budowa parkingów przy Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wielkopolskim wraz z przebudową prowadzącej do lecznicy ulicy Dekerta. Na tę inwestycję mieszkańcy miasta czekają od lat.

Gorzów Wlkp.: będzie modernizacja ulicy przy szpitalu wojewódzkim
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Stan ulicy Dekerta (jezdni i chodników) przy szpitalu i przyległego do niej terenu jest fatalny, a ludzie odwiedzający chorych często nie mają gdzie zaparkować samochodów.

Dyrektor gabinetu prezydenta Gorzowa Wlkp. Anna Zaleska poinformowała w czwartek (14 listopada) PAP, że miasto otrzymało dotację na modernizację ulicy z "Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych - Etap II Bezpieczeństwo - Dostępność - Rozwój" w wysokości ok. 2 mln zł. Inwestycja ma zostać zrealizowana w przyszłym roku.

W ramach przedsięwzięcia zostanie przebudowana jezdnia ul. Dekerta na odcinku o długości ok. 930 m, powstanie przy niej 249 miejsc postojowych, w tym 15 dla niepełnosprawnych. Istniejący chodnik od strony szpitala zostanie przebudowany na ciąg pieszo-rowerowy.

Nawierzchnia chodników zostanie wykonana z kostki betonowej, co ułatwi poruszanie się po nich osobom na wózkach inwalidzkich, nawierzchnia ścieżki rowerowej będzie wykonana z betonu cementowego. Przy wejściu głównym do szpitala zostanie ustawiony stojak na rowery.

Inwestycja obejmie także m.in. założenie nowego oświetlenia, modernizację sieci kanalizacji deszczowej, nasadzenia drzew i zagospodarowanie przyległego terenu.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum