Gorzów Wlkp.: będą pieniądze na bazę LPR

Autor: UMWL/Rynek Zdrowia • • 13 kwietnia 2015 21:44

Zakup śmigłowców dla województwa lubuskiego jest faktem - zapowiada marszałek  Elżbieta Anna Polak. Powstanie bazy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Gorzowie Wielkopolskim jest już zatem pewne.

Gorzów Wlkp.: będą pieniądze na bazę LPR
Fot. Archiwum

Dobre informacje dla Gorzowa Wlkp. marszałek Polak przywiozła z Warszawy. Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu spotkała się z wiceministrem zdrowia Sławomirem Neumannem, z którym rozmawiała o budowie bazy LPR na północy regionu - informuje lubuskie.pl

Jak podają władze województwa, decyzje praktycznie zapadły. Rząd kupi cztery śmigłowce medyczne. Jeden kosztuje 29 mln zł. Ma trafić do Gorzowa Wlkp.

Samorząd lubuski musi jednak współfinansować budowę bazy - nie powinna ona kosztować więcej niż 5 mln zł. Szpital wojewódzki jest już przygotowany na jej powstanie na swoim terenie. Budowa nie powinna trwać dłużej niż dziewięć miesięcy.

Prezydent Gorzowa Wlkp. Jacek Wójcicki zapewnia, że jego priorytetem jest bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców, dlatego Rada Miasta Gorzowa już podjęła uchwałę intencyjną ws. zaangażowania się w budowę bazy LPR.

Miasto i samorząd województwa chcą partycypować w kosztach budowy po połowie.

Więcej:www.lubuskie.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum