Gorzów Wielkopolski: przedszkole dla dzieci z autyzmem już otwarte

Autor: Onet/Rynek Zdrowia • • 15 września 2014 18:02

W Gorzowie Wielkopolskim otwarto przedszkole dla dzieci z autyzmem. Placówka prowadzona przez gorzowskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Autyzmem mieści się w dawnej siedzibie Domu Kultury Małyszyn.

Gorzów Wielkopolski: przedszkole dla dzieci z autyzmem już otwarte

Nowe przedszkole będzie prowadzić trzy grupy – całodzienną, dopołudniową i popołudniową. Jak wyjaśniła wiceprezes Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Autyzmem w Gorzowie Wlkp. Ewa Przybylska, oddział przedszkolny liczy od 2 do 4 dzieci, co regulują przepisy prawa oświatowego. Dla każdego dziecka opracowany jest indywidualny program edukacyjno-terapeutyczny, uwzględniający jego rozwój społeczny - informuje Onet.pl

Większość zajęć odbywa się w kontakcie indywidualnym terapeuta - dziecko. Nawet w trakcie zajęć grupowych każde dziecko ma swojego opiekuna, co wynika ze specyfiki zaburzenia, jakim jest autyzm. Przedszkole ma stosować różne metody terapeutyczne: terapię logopedyczną, stymulację polisensoryczną, czy rehabilitację.

Stowarzyszenie otrzymuje subwencję oświatową na prowadzenie placówek dla dzieci z autyzmem, z której finansowana jest działalność ośrodka i przedszkola, a rodzicie nie ponoszą z tego tytułu żadnych opłat. Budynek po placówce kultury został przekazany Stowarzyszeniu przez miasto.

Całkowity koszt remontu przedszkola wynosi 1,8 mln zł. 600 tys. zł na ten cel przekazał samorząd Gorzowa, kolejne 600 tys. zł ma pochodzić z budżetu województwa lubuskiego. Pozostałe pieniądze to wkład jednej z firm budowlanych z Gorzowa, która wykonuje prace budowlane.

Więcej: wiadomosci.onet.pl 


Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum