×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Górnośląskie Centrum Medyczne zrealizuje trzy projekty rządowe

Autor: SUM/Rynek Zdrowia28 grudnia 2017 09:14

Utworzenie Śląskiego Centrum Chorób Zakaźnych, kompleksowa opieka nad pacjentem z udarem mózgu oraz aktywizacja osób starszych - to projekty rządowego "Programu dla Śląska", które mają być realizowane przez szpital kliniczny Śląskiego Uniwersytetu Medycznego - Górnośląskie Centrum Medyczne w Katowicach Ochojcu.

Górnośląskie Centrum Medyczne zrealizuje trzy projekty rządowe
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak informuje nas SUM, zadaniem Śląskiego Centrum Chorób Zakaźnych będzie zwiększenie bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców regionu oraz ograniczenie ryzyka rozwoju epidemii w województwie.

Centrum ma być wyposażone w pomieszczenia kwarantannowo-izolacyjne z kontrolowanym obiegiem powietrza oraz śluzami, zapewniającymi pełne bezpieczeństwo innych chorych i personelu, a także posiadać system informatyczny umożliwiający lekarzom dyżurnym szybki kontakt ze specjalistami chorób zakaźnych.

Koszt realizacji tego przedsięwzięcia szacowany jest na ok. 30 mln zł.

Górnośląskie Centrum Medyczne będzie jeszcze skuteczniej pomagać pacjentom z udarem mózgu. Opieka nad chorymi w dużej mierze ma się opierać na telemedycynie. W tym celu powstać ma specjalny oddział koordynujący interwencyjne leczenie udaru mózgu, który poprzez komunikację w postaci telekonsultacji oraz telediagnostyki obrazów radiologicznych z innymi oddziałami neurologicznymi bądź udarowymi poprawi efektywność leczenia pacjentów. Będzie to unikatowy w skali kraju modelu regionalnej opieki zdrowotnej.

Trzeci z projektów wpisanych do "Programu dla Śląska" dotyczy aktywizacji osób starszych poprzez rozwój nowoczesnych metod telekomunikacyjnych w opiece i profilaktyce. W ramach projektu przewiduje się utworzenie specjalnej platformy zainstalowanej na tablecie, który otrzyma każdy z podopiecznych. Senior będzie pod stałym nadzorem kardiologicznym, diabetologicznym oraz geriatrycznym.

 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze