Gorlice: zaawansowane prace przy modernizacji szpitala

Autor: Dziennik Polski/Rynek Zdrowia • • 09 czerwca 2014 10:40

W Szpitalu Specjalistycznym im. H. Klimontowicza w Gorlicach, w tzw. starym budynku, prace modernizacyjne są bardzo zaawansowane i przeprowadzane są praktycznie wszędzie: na zewnątrz i wewnątrz obiektu, a nawet na jego strychu.

Wykonano już nową elewację, wraz z nowymi oknami. Ściany zewnętrzne są już malowane na biało. Trwa osuszanie i izolowanie fundamentów przy ścianach zewnętrznych. Na razie co prawda budynek przypomina plac budowy, ale już widać konkretne efekty wykonywanych prac.

Jak informuje Dziennik Polski Marian Świerz, dyrektor Szpitala Specjalistycznego, wykonano już ponad 80 procent planowanych prac, a całość będzie zakończona do końca października. Przy modernizacji szpitala realizowane są trzy projekty o łącznej wartości ponad 7 mln zł. Najwięcej pieniędzy - ponad 5 mln zł - pochłonie termomodernizacja obiektu wraz z wymianą stolarki oraz instalacji.

Obecnie w budynku starego szpitala znajduja się: oddział psychiatryczny, oddział leczenia alkoholowych zespołów abstynencyjnych oraz oddział rehabilitacji ogólnoustrojowej. Po przebudowie powstanie tam także oddział rehabilitacji ogólnoustrojowej z pododdziałem rehabilitacji neurologicznej, oddział dzienny rehabilitacji dla dzieci i dorosłych oraz rehabilitacji w ramach ambulatoryjnej opieki specjalistycznej.

Więcej: www.dziennikpolski.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum