Gniezno: samorządy inwestują w szpital

Autor: Głos Wielkopolski/ Rynek Zdrowia • • 27 sierpnia 2009 15:02

Nowoczesny sprzęt wart 80 tys. złotych, w tym nowy rejestrator EKG, cztery kardiomonitory oraz defibrylator trafiły na oddział interny dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego. Pod koniec lipca z kolei władze miasta przekazały szpitalowi ultrasonograf o wartości 250 tys. złotych.

Gniezno: samorządy inwestują w szpital
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak informuje Włodzimierz Pilarczyk, dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Gnieźnie, wcześniej, również dzięki pieniądzom przekazanym przez miasto, szpital stał się właścicielem wideogastroskopu oraz aparatu do hemofiltracji, który kosztował 100 tys. złotych. Jacek Kowalski, prezydent Gniezna, nie ma wątpliwości, że szpital należy wspierać.

Podobnego zdania jest starosta Krzysztof Ostrowski, który mówi, że w tym roku powiat przekazał już milion złotych na szpitalne inwestycje i dodał, że starostwu zależy na tym, aby placówka miała nowoczesny sprzęty medyczny.

ZOZ Szpital w Gnieźnie czeka teraz na rozstrzygnięcie konkursu na fundusze unijne, które mają być przeznaczone na dofinansowanie rozbudowy placówki. Koszt przedsięwzięcia oszacowano na 26 mln złotych.

Gnieźnieński starosta wyjaśnia, że wniosek składał szpital wraz ze starostwem. 16 mln złotych ma dołożyć UE, 7mln - powiat, a 3 mln - szpital.

Dyrektor placówki przyznaje, że bolączką szpitala jest ciasnota. Stąd konieczność rozbudowy placówki. Liczy na to, że do końca sierpnia będzie znana decyzja w sprawie dofinansowania rozbudowy ze środków unijnych.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum