Gniezno: rozbudowa szpitala zostanie jednak dokończona

Autor: TVN24/Rynek Zdrowia • • 13 października 2016 16:45

Pierwsze podejście do rozbudowy Szpitala Powiatowego w Gnieźnie było fiaskiem. Co prawda nowa konstrukcja powstała, ale zmiany koncepcji doprowadziły do utraty dotacji unijnej. Budowa stanęła. Teraz jednak zapadły decyzje o dokończeniu prac.

Gniezno: rozbudowa szpitala zostanie jednak dokończona
Gniezno: rozbudowa szpitala zostanie jednak dokończona. Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Prace mogą ruszyć nawet w tym roku. W ciągu dwóch lat, w budowanym od 2010 roku obiekcie, poprawione mają być błędy konstrukcyjne, ma on być wyposażony w infrastrukturę techniczną, powstanie też blok operacyjny. Na pierwszy etap prac są zabezpieczone pieniądze - ok. 34 mln zł. Środki pochodzą przede wszystkim z budżetu powiatu gnieźnieńskiego.

Jak poinformował dyrektor szpitala w Gnieźnie Krzysztof Bestwina, obecnie gotowy jest projekt naprawczy i rozbudowy obiektu. Podejmowane są właśnie decyzje ws. przetargów na wybór inżyniera kontraktu, który będzie nadzorował proces inwestycyjny i na wybór wykonawcy. Prace są zaplanowane na dwa lata.

W środę (12 października) w Poznaniu wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg podpisała ze starostą gnieźnieńskim Beatą Tarczyńską umowę na dofinansowanie z budżetu państwa m.in. zakupu sprzętu medycznego dla gnieźnieńskiego szpitala. Wartość dotacji sięga 5 mln zł. Dzięki temu sfinansowana zostanie m.in. część dokumentacji projektowej rozbudowy szpitala.

Więcej: www.tvn24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum