Gniezno: jest umowa na dokończenie rozbudowy szpitala

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 21 sierpnia 2019 13:19

Do końca sierpnia 2021 roku potrwać ma rozbudowa Szpitala Pomnika Chrztu Polski w Gnieźnie. Szpital podpisał aneks do umowy na dokończenie robót budowlanych; główny wykonawca wróci na plac budowy po ponad dwóch miesiącach.

Gniezno: jest umowa na dokończenie rozbudowy szpitala
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Starostwo Powiatowe w Gnieźnie poinformowało w środę (21 sierpnia), że zgodnie z zapisami aneksu etap I rozbudowy ma zakończyć się do końca października 2019 r., całkowita realizacja ma się zakończyć do 31 sierpnia 2021 r.

Główny wykonawca inwestycji odstąpił od umowy na początku czerwca tego roku. Negocjacje z nim trwały ponad dwa miesiące.

"Dyrekcja Szpitala Pomnika Chrztu Polski w Gnieźnie dołożyła wszelkich starań, by wynegocjować jak najlepsze warunki dalszej współpracy z głównym wykonawcą. Przedstawicielom szpitala udało się zapewnić środki finansowe na kontynuację II i III etapu, których realizacja w pierwotnej umowie uzależniona była od pozyskania dodatkowych źródeł finansowych" - podano.

Starostwo wyjaśniło, że umowa z 2017 roku zawarta pomiędzy szpitalem a głównym wykonawcą - konsorcjum spółek Alstal Grupa Budowlana oraz AGB - wskazywała, że tylko I etap robót jest gwarantowany, a pozostałe prace objęte są prawem opcji, na które nie zostały zabezpieczone środki finansowe.

Jak podano, władze powiatu i szpitala czynią kolejne działania w zakresie pozyskania dodatkowych środków finansowych, o których przyznaniu zadecyduje wojewoda wielkopolski. Pieniądze te miałyby zostać przeznaczone na wykonanie sali hybrydowej na nowym bloku operacyjnym i centralnej sterylizatorni. 

PAP - Rafał Pogrzebny

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum