Gliwice: w szpitalu otwarto nową porodówkę

Autor: Dziennik Zachodni/Rynek Zdrowia • • 04 września 2019 10:46

Ponad trzy miliony zł kosztował remont bloku porodowego w Szpitalu Wielospecjalistycznym Sp. z. o.o. w Gliwicach. Przez kilka dni to miejsce można zwiedzać. Blok porodowy będzie służył pacjentkom od 9 września.

Gliwice: w szpitalu otwarto nową porodówkę
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Wyremontowany blok składa się z pięciu klimatyzowanych sal porodowych, wyposażonych w nowoczesny sprzęt, w tym łóżka porodowe. Pokoje są przytulne, w jasnych barwach. Każdy z nich ma zapewniony dostęp do łazienki. Dwie sale zawierają komfortowe wanny do porodów w wodzie, na sali porodowej jest też aparat USG, inkubator transportowy z respiratorem, inkubator dla noworodka, osobne stanowisko resuscytacyjne. 

 Są również dwie nowe wanny do immersji wodnej (z masażem) podczas porodu oraz wygodny i przytulny pokój, w którym mogą usiąść bliscy pacjentek uczestniczący w porodzie.

Gliwicki szpital cieszy się popularnością wśród pacjentek. Tylko w ostatnich miesiącach - lipcu i sierpniu, pomimo remontu - było ich - odpowiednio - ponad 180 i ponad 190. Pod względem liczby porodów to trzeci szpital w regionie.

Dotychczasowy remont kosztował ponad 3 mln zł. Gro środków pochodzi z funduszy pozyskanych ze środków unijnych w ramach programu "Poprawa świadczeń w zakresie koordynowanej kompleksowej opieki nad matką i dzieckiem w Szpitalu Wielospecjalistycznym ". Koszty kwalifikowane stanowią 2 mln 276 tys. zł. Z tego dotacja unijna 1 mln 854 tys. zł. Szpital wsparło w tej kwestii miasto Gliwice.

Więcej: dziennikzachodni.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum