Gliwice: szpital wielospecjalistyczny postawił na podniesienie standardów leczenia

Autor: Nowiny Gliwickie/Rynek Zdrowia • • 03 lipca 2018 14:20

Szpital Wielospecjalistyczny w Gliwicach inwestuje w remonty, sprzęt i rozwiązania, które podnoszą komfort pacjentów. W sumie od 2015 roku na inwestycje przeznaczono prawie 3 mln zł.

Szpital Wielospecjalistyczny w Gliwicach. Fot. Materiały prasowe

Na przełomie 2017 i 2018 roku w placówce doszło do wielu zmian. Placówka weszła do sieci szpitali w zakresie ginekologii, położnictwa i neonatologii, utrzymała kontrakt na świadczenia w dziedzinie laryngologii dzieci i dorosłych, po sześciu latach odzyskała kontrakt na okulistykę - podają Nowiny Gliwickie.

W ciągu trzech ostatnich lat w szpitalu wyremontowano izbę przyjęć, położnictwo, patologię ciąży i ginekologię. W oddziale położniczym część sal wyposażono w nowoczesne, automatycznie sterowane łóżka, przebudowano pomieszczenia po dawnej sterylizacji i stworzono przyjazną kawiarenkę szpitalną.

Na oddziale porodowym szpital stosuje bezpłatnie naturalne i farmakologiczne formy leczenia bólu, takie jak masaże, immersja wodna czy elektrostymulacja metodą TENS, a także znieczulenia podpajęczynówkowe, zewnątrzoponowe, mieszane oraz Entonox. Nowością od jesieni 2018 r. będą wyprawki dla noworodków, w finansowaniu których pomoże szpitalowi miasto.

Więcej: www.nowiny.gliwice.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum