Gliwice: mieli zbudować dodatkowy pawilon. Zamiast tego powstanie nowy szpital?

Autor: gliwice.eu/Rynek Zdrowia • • 13 lipca 2018 11:29

Na części dziedzińca Szpitala Miejskiego nr 4 przy ul. Kościuszki w Gliwicach miał powstać pawilon liczący sześć kondygnacji, połączony z istniejącym budynkiem placówki. Nowy zarząd szpitala jest jednak zdania, że powinien zostać wybudowany nowy obiekt szpitalny, który rozwiąże problem kilku lokalizacji.

Racjonalne okazuje się wybudowanie zupełnie nowego kompleksu szpitalnego Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Koszty budowy nowego pawilonu szacowano wstępnie na ok. 120 mln zł. Ważnym założeniem było przeniesienie oddziałów z wiekowego budynku przy ul. Zygmunta Starego - informuje serwis gliwice.eu

Jak wskazuje jednak zarząd placówki w opracowaniu przekazanym władzom miasta, mimo wybudowania dużego pawilonu medycznego, szpital nadal będzie musiał funkcjonować w dwóch lokalizacjach, na bazie starych budynków, wymagających dostosowania do szczegółowych wymogów rozporządzenia MZ.

Jak czytamy na stronie UM w Gliwicach, z przeprowadzonych analiz płynie jeden wniosek - racjonalne byłoby wybudowanie nowego kompleksu, który pomieści wszystkie oddziały placówki wraz z koniecznym zapleczem. Pozwoliłoby to na obniżenie kosztów związanych z utrzymaniem starych budynków, a jednocześnie umożliwiło podniesienie poziomu specjalizacji świadczeń medycznych. Placówka nie musiałaby również ponosić kosztów i uciążliwości transportu pomiędzy kilkoma budynkami.

Na razie trwają analizy zmierzające do wybrania optymalnej lokalizacji.

Więcej: www.gliwice.eu

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum