Gliwice: czas na nową siedzibę dla pogotowia

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 20 sierpnia 2009 14:51

W środę (19 sierpnia) Urząd Miasta w Gliwicach przekazał Wojewódzkiemu Pogotowiu Ratunkowemu w Katowicach działkę pod budowę obiektu dla pogotowia na rogu ulic Jagiellońskiej i Konarskiego. Czas budowy to maksymalnie 18 miesięcy, koszt 5 milionów złotych.

Gliwice: czas na nową siedzibę dla pogotowia
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Obecna siedziba pogotowia przy ul. Zygmunta Starego, nie spełnia żadnych wymagań. Budynek jest stary i nie da się zmodernizować go pod kątem koniecznych standardów sanitarnych i technicznych.

Zdaniem prezydenta Gliwic Zygmunta Frankiewicza wybrano najlepszą lokalizację.  W bezpośrednim sąsiedztwie będzie przebiegała Drogowa Trasa Średnicowa, którą możliwy będzie szybki przejazd do śródmieścia oraz do autostrad A1 i A4.

Zdaniem dyrektora WPR w Katowicach Artura Borowicza projekt siedziby pogotowia będzie ukończony do końca roku. Do końca grudnia 2009 planowane jest również uzyskanie pozwolenia na budowę. Prace miałyby ruszyć wiosną 2010.

Nowy budynek będzie nowoczesny i energooszczędny. Wyposażony zostanie  w najnowocześniejszą technologię mobilną. Powstanie m.in. call center, transmisja danych medycznych on-line i elektroniczny obieg dokumentów. Dodatkowo wprowadzony zostanie bieżący nadzór nad wszystkimi ambulansami (GPS).

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum