Gliwice: RM na kółkach

Autor: LJX/Rynek Zdrowia • • 08 marca 2010 10:45

W NZOZ Vito-Med w Gliwicach uruchomiony został rezonans magnetyczny.

Taki mają w Gliwicach...

Mobilny rezonans magnetyczny o sile 1,5 Tesli umożliwia wykonywanie diagnostyki dla pacjentów szpitala od marca. Pacjenci spoza szpitala, którzy chcą prywatnie skorzystać z badania również mogą się zarejestrować – informuje spółka Alliance Medica, która uruchomiła pracownię.

Umowa pomiędzy Alliance Medical a Vito-Med została podpisana na okres 3 lat. Obecnie pracownia rezonansu stacjonuje w szpitalu jeden dzień w tygodniu. W zależności od wzrostu zapotrzebowania na tego rodzju usługi, może zostać zwiększona częstotliwość przyjazdów sprzętu. Alliance Medical i Vito-Med nie wykluczają również konieczności instalacji sprzętu stacjonarnego w przyszłości.

– Dysponujemy już zaawansowaną pracownią tomografii komputerowej – dostarczaną w ramach outsourcingu – potrzebowaliśmy także rezonansu magnetycznego – wyjaśnia Przemysław Gliklich, dyrektor NZOZ Vito-Med Sp. z o.o.

Spośród czterech szpitali w Gliwicach, do tej pory jedynie Centrum Onkologii dysponowało aparatem do rezonansu magnetycznego.
 
W ramach umowy Alliance Medical odpowiada za przeprowadzenie badania, nadzór lekarza radiologa oraz dostarczenie obrazu wraz z opisem. Dzięki Centrom Opisowym Teleradiologii w Łodzi i Lublinie, Alliance Medical zapewnia dostęp do sieci specjalistów radiologów z całej Polski.

Szpital Vito-Med to niedawno przekształcona w spółkę prawa handlowego placówka, wchodząca wcześniej w skład zespołu szpitali miejskich.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum