Gdynia: w Centrum Onkologii od wiosny ruszą z rozbudową

Autor: JJ, Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 30 grudnia 2009 11:00

Po rozbudowie Gdyńskiego Centrum Onkologii i Wojewódzkiego Centrum Onkologii w Gdańsku liczba przyjmowanych pacjentów podwoi się.

Ponad 63 mln zł ma kosztować rozbudowa Gdyńskiego Centrum Onkologii przy Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni Redłowie. W planach jest budowa czterokondygnacyjnego budynku, z nowoczesnym blokiem operacyjnym. Realizacja tego projektu potrwa dwa lata.

– Wszystko już zostało dopięte na ostatni guzik; mamy pozwolenie na budowę, zabezpieczone środki na tę inwestycję. Właściwie czekamy już tylko na wiosnę aby rozpocząć prace. I wcale one nie przeszkodzą one nam w bieżącej działalności ponieważ do istniejącego zostanie dobudowany duży budynek w kształcie litery „L” z parkingami, z odrębnym zapleczem, a jednocześnie połączony z budynkiem istniejącej już onkologii – mówi portalowi rynekzdrowia.pl Małgorzata Bartoszewska Dogan, zastępca dyrektora ds. lecznictwa redłowskiego szpitala.

Po zakończeniu inwestycji pacjenci będą mieli zapewnione na miejscu kompleksowe leczenie. A wszystko to w komfortowych, dwuosobowych klimatyzowanych salach.

– w 2013 roku zamierzamy przyjmować pierwszych pacjentów, a w ciągu pięciu lat chcemy podwoić ich liczbę. Dziś w ciągu roku na zabiegi trafia do nas rawie 1,8 tys. pacjentów – informuje Bartoszewska-Dogan. – Kolejki jakie są do naszych specjalistów są ogromne, a obserwując fakt, że chorób nowotworowych przybywa, musimy być na to przygotowanie i odpowiednio zorganizowani.

Ponad 70 proc. z potrzebnej na rozbudowę kwoty 63 mln zł szpital odzyska ze środków unijnych, brakującą część dopłaci Urząd Marszałkowski w Gdańsku. 

– Budowa i wyposażenie nowego budynku to nie jedyna inwestycja onkologiczna naszym szpitalu. W przyszłym roku ruszy też budowa Zakładu Medycyny Nuklearnej, na której realizację pozyskaliśmy pieniądze ze środków unijnych. 12 mln zł będzie naszym własnym wkładem inwestycyjnym – informuje dyrektor.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum