trojmiasto.pl/Rynek Zdrowia | 12-06-2019 15:18

Gdynia: szpital czasowo zamyka chirurgię dziecięcą

Szpital Morski im. PCK w Gdyni Redłowie, należący do grupy Szpitale Pomorskie Sp. z o.o., nie będzie przyjmował pacjentów na oddziale chirurgii dziecięcej. Wszystko dlatego, że placówka przez najbliższy miesiąc zajmie się remontem oddziału. Mali pacjenci będą odsyłani do Szpitala Specjalistycznego im. F. Ceynowy w Wejherowie.

Fot. archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

W 2015 roku szpital w Redłowie zmodernizował oddział chirurgii dziecięcej. Przeznaczył na ten cel niemal 2 mln zł. W efekcie prac remontowych powstały cztery nowoczesne sale dla starszych dzieci, izolatka i dwie sale dla maluszków do lat 3.

Teraz zarząd Szpitali Pomorskich poinformował, że w związku z zaplanowanymi remontami i zmianami w organizacji udzielania świadczeń zdrowotnych od 10 czerwca do 7 lipca br. wystąpi czasowa przerwa w udzielaniu świadczeń zdrowotnych na Oddziale Chirurgii Dziecięcej w Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni.

W tym czasie świadczenia z tego zakresu zabezpieczane będą w Szpitalu Specjalistycznym im. F. Ceynowy w Wejherowie, natomiast w Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni - w ramach Głównej Izby Przyjęć - zostanie zapewniony całodobowy dyżur lekarza chirurga dziecięcego. Ponowne uruchomienie oddziału planowane jest od 8 lipca 2019 r.

Więcej: zdrowie.trojmiasto.pl