Gdynia: otwarto zmodernizowane obiekty Szpitala Morskiego

Autor: MAK/Rynek Zdrowia • • 13 maja 2010 12:54

W czwartek (13 maja) uroczyście otwarto przebudowane i rozbudowane obiekty Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni.

Do użytku oddano Oddział Chorób Wewnętrznych i Leczenia Schorzeń Endokrynologicznych, Internistyczną Izbę Przyjęć oraz zespół Pracowni Diagnostycznych i Poradni Gdyńskiego Ośrodka Niewydolności Serca.

Szpital otrzymał z budżetu miasta 450 tys. zł na remont Internistycznej Izby Przyjęć. Dodatkowe środki na zakup sprzętu i wyposażenie pochodziły z dotacji Urzędu Marszałkowskiego oraz budżetu szpitala (łącznie ok. 150 tys. zł). Szpital uzyskał także 100 tys. zł od sponsorów.

Zgodnie z założeniami programu „Zdrowie dla Pomorzan” na lata 2005-2013 Szpital Morski stworzy ośrodek kompleksowej diagnostyki i leczenia niewydolności serca. Dzięki temu wszystkie dostępne możliwości leczenia (pełna diagnostyka, terapia i opieka ambulatoryjna nad chorym) skupione będą w jednym miejscu.

W projekt zaangażowało się Gdyńskie Stowarzyszenie Promocji Zdrowia „Serca Sercom”, które w latach 2004-2010 przeznaczyło na inwestycję łącznie 830 tys. zł. Dzięki temu oraz środkom z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, Miasta Gdyni oraz dotacji Ministerstwa Zdrowia udało się wybudować łącznik i gruntownie zmodernizować pomieszczenia na parterze i I piętrze Przychodni Kardiologicznej.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum