Gdynia: Centrum Onkologii dostanie 61 mln zł

Autor: GUBAŁA Katarzyna • Źródło: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia   • 19 września 2009 13:04

W ciągu trzech lat w Gdyńskim Centrum Onkologii powstanie m.in. nowoczesny blok operacyjny i oddział intensywnej terapii. Dla chorych na nowotwory Pomorzan oznacza to krótsze kolejki do operacji i lepszy standard leczenia.

Gdynia: Centrum Onkologii dostanie 61 mln zł
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

- To będzie piękny, czterokondygnacyjny budynek, już ostatnia brakująca część naszego centrum. Stanie na liczącej ponad 1800 m kw. działce obok Zakładu Teleradioterapii – mówi Gazecie Wyborczej Elżbieta Kruszewska, zastępca dyrektora Gdyńskiego Centrum Onkologicznego.

W części zabiegowej centrum znajdzie się nowoczesny blok operacyjny z pięcioma salami, każda z nich wyposażona zostanie w nowoczesną aparaturę do znieczulania i respiratory.

Jednej z sal będzie wyposażona w urządzenie do napromieniania, dzięki któremu będzie można stosować tzw. radioterapię śródoperacyjną. Ta metoda pozwala na napromienianie chorego już w trakcie zabiegu.

Inwestycja będzie kosztować 61 mln zł. Ponad 70 proc. tej kwoty szpital pozyska ze środków unijnych, resztę dopłaci Urząd Marszałkowski w Gdańsku. Prace budowlane zaczną się wiosną przyszłego roku, pierwsi pacjenci trafią do gdyńskiego szpitala na przełomie 2012/2013.

Lecznica ma też w planach modernizację przychodni onkologicznej, w której rocznie z porad i leczenia korzysta 32 tys. pacjentów.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze