Gdańskie Centrum Medycyny Inwazyjnej będzie gotowe za trzy lata

Autor: AS • • 23 sierpnia 2008 18:25

Do 2011 roku powstanie budynek Centrum Medycyny Inwazyjnej w Gdańsku o powierzchni 58 tys. m kw., z lądowiskiem na dachu i kilkunastoma oddziałami dla 260 łóżek.

W nowym Centrum znajdą się wszystkie dziedziny zabiegowe: chirurgia z jej poszczególnymi działami, urologia, okulistyka, laryngologia, radiologia zabiegowa i oddział transplantologii (w tym przeszczepów szpiku kostnego). Centrum będzie miało także własne lądowisko dla śmigłowców i kilkanaście sal operacyjnych.

Tempo budowy jest błyskawiczne. W tym roku rozpoczęły się wykopy pod fundamenty, do końca przyszłego stanie budynek w stanie surowym. Prace wykończeniowe przewidziano na 2010 rok. Wykończenie i wyposażenie Centrum będzie ogromna pracą logistyczną. Na wszystko, włącznie ze słuchawkami, łóżkami muszą być ogłaszane przetargi.

Terminu najprawdopodobniej uda się dotrzymać. Fundusze zagwarantowało Ministerstwo Zdrowia – 90 mln na przyszły rok i 150 na 2010. 

Kiedy Centrum będzie gotowe, zmodernizowana zostanie stara część szpitala. Większość budynków dzisiejszej Akademii Medycznej w Gdańsku powstało prawie sto lat temu i mimo remontów, warunki w klinikach od dawna nie odpowiadają współczesnym standardom. Dlatego te, których nie da się unowocześnić, zostaną wyburzone, a starą i nową część scalą nadziemne łączniki, które pozwolą na wygodny transport pacjentów między oddalonymi budynkami.

SA/Rynek Zdrowia/Gazeta - Trójmiasto

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum