Gdańsk: zbudują Centrum Leczenia Oparzeń

Autor: Nasze Miasto/Rynek Zdrowia • • 19 marca 2014 20:21

Na budowę Centrum Leczenia Oparzeń w Gdańsku Ministerstwo Zdrowia obiecało przekazać 8 mln zł. Ośrodek powstanie na terenie Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego, na działce po wyburzonym budynku dawnej Kliniki Laryngologii (nr 16), która przeprowadziła się do nowej części UCK - Centrum Medycyny Inwazyjnej.

Na zlecenie Stowarzyszenia Bałtyckie Centrum Leczenia Oparzeń jego koncepcję architektoniczną opracowało gdyńskie biuro projektów Arch-Deco. Nowoczesna, prosta i funkcjonalna bryła budynku z płaskim stropodachem nawiązuje do architektury CMI.

Projekt budowlany i kosztorysy inwestorskie sfinansowane mają być z pieniędzy ofiarowanych przez gdańszczan po tragedii w hali stoczni i przechowywanych na koncie gdańskiego Urzędu Miejskiego. Potrzeba ok. 300 tys. zł. O zgodę na uruchomienie środków prezydent Gdańska Paweł Adamowicz zwrócić się ma do radnych podczas jednej z najbliższych sesji.

Najważniejsze jednak będzie "serce" ośrodka - obok niewielkiego oddziału łóżkowego (cztery sale dwułóżkowe z węzłem sanitarnym, gabinety zabiegowe itd.) powstanie Oddział Anestezjologii i Intensywnej Opieki Medycznej oraz blok operacyjny.

Z rozpoczęciem inwestycji władze Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego czekają tylko na obiecane środki z Ministerstwa Zdrowia. Reosrt obiecał ok. 11,5 mln zł. Z tego ok. 8 mln zł na budowę pawilonu dla oparzonych oraz 3,5 mln zł na remont nowej siedziby dla Kliniki Neurologii Rozwojowej w budynku nr 3.

Więcej: gdansk.naszemiasto.pl 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum