Gdańsk: szpitale inwestują w rozbudowę i modernizację

Autor: trojmiasto.wyborcza.pl/Rynek Zdrowia • • 18 stycznia 2016 13:13

W Szpitalu Specjalistycznym im. św. Wojciecha w Gdańsku zakończyła się modernizacja kardiochirurgii dziecięcej. Następne oddziały czekają na remonty.

FOT. Archiwum RZ; zdjęcie ilustracyjne

Oddział Kardiochirurgii Dziecięcej im. WOŚP w Szpitalu Specjalistycznym św. Wojciecha ma zacząć działać jeszcze w styczniu. Koszt modernizacji to ok. 5 mln. W szpitalu trwa też modernizacja oddziału okulistyki. Remont pochłonie ok. 4 mln zł.

Remont trwa również na oddziale neonatologii i intensywnej terapii noworodka. W jego ramach planowany jest zakup sprzętu oraz szkolenia dla rodziców i personelu. W tym roku planowana jest też budowa budynku diagnostyki obrazowej.

Natomiast w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. M. Kopernika przebudowane zostaną pomieszczenia oddziału udarowego. W tym roku zostanie też przygotowana dokumentacja projektowo-wykonawcza dla rozbudowy budynku B Wojewódzkiego Centrum Onkologii.

Szpital im. M. Kopernika planuje również budowę lądowiska na platformie wyniesionej 20 m ponad poziom terenu. Koszt inwestycji to ok. 6 mln zł.

W 7. Szpitalu Marynarki Wojennej zakończą się natomiast  inwestycje rozpoczęte w minionych latach. Łączny koszt modernizacji to ponad 11 mln zł.

Więcej: www.trojmiasto.wyborcza.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum