Gdańsk: stare budynki UCK w fatalnym stanie technicznym

Autor: Dziennik Bałtycki/Rynek Zdrowia • • 07 lutego 2014 09:32

Każdego dnia usuwane są awarie w starej części Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, jednak to nie wystarcza. Gdyby szpital zrealizował remonty wskazane przez sanepid i straż pożarną, musiałby wydać 15 mln zł.

To już nie tylko drobne usterki instalacji elektrycznej czy sieci wodociągowej. Kilka tygodni temu zawalił się kawałek dachu nad magazynem w budynku administracji. W budynku nr 3 wciąż psuje się winda, która prowadzi na blok operacyjny kardiochirurgii.

Tymczasem to nie koniec wydatków: do końca 2016 roku szpital ma czas na przystosowanie placówki do wymogów unijnych. Aby to osiągnąć potrzebuje 75 mln zł.

Z danych przygotowanych przez szpital dla Ministerstwa Zdrowia jasno wynika, że utrzymanie jednego metra kwadratowego w Centrum Medycyny Inwazyjnej UCK kosztuje o 20 zł mniej niż w starych budynkach. A im mniejsze opłaty, tym więcej pieniędzy na leczenie chorych. 

Właściciel szpitala, Gdański Uniwersytet Medyczny, zdecydował się wziąć kredyt na przygotowanie projektu budowlanego z pozwoleniem na budowę nowego szpitala.

Więcej: www.dziennikbaltycki.pl 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum