Gdańsk: planowane są usprawnienia w funkcjonowaniu UCK

Autor: trojmiasto.pl/Rynek Zdrowia • • 12 grudnia 2019 11:38

Na terenie Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego (UCK) trwa jeszcze budowa. Tymczasem pacjenci skarżą się na brak miejsc parkingowych, kolejki i brak informacji. Dyrekcja obiecuje poprawę standardów opieki oraz usprawnienia.

Gdańsk: planowane są usprawnienia w funkcjonowaniu UCK
Jakub Kraszewski, dyrektor naczelny UCK w Gdańsku. Fot. Archiwum

Jak informował w rozmowie z portalem Trójmiasto.pl Jakub Kraszewski, dyrektor naczelny UCK, niedawno zakończono przeprowadzać poradnie i kliniki do oddanej już części Centrum Medycyny Nieinwazyjnej (część druga jest nadal w trakcie budowy). Dopiero gdy ten etap zostanie zakończony, na terenie szpitala powstanie wielopoziomowy parking.  

Pacjenci łatwiej trafią we właściwe miejsce, gdy zakończy się proces oznakowania szpitala (na razie pomocne są mapy z nową lokalizacją konkretnych jednostek). Natomiast w przyszłości orientację na terenie UCK ułatwią infokioski, czyli interaktywne punkty informacyjne.

Podejmowane są też działania nad usprawnieniem procesu rejestracji. W call center liczbę pracowników zwiększono do 15 (średnia liczba połączeń ok. 15 tys. miesięcznie). W najbliższym czasie utworzone zostanie również dodatkowe stanowisko stacjonarnej rejestracji w budynku Centrum Medycyny Inwazyjnej - zapewnił dyr. Kraszewski 

Więcej: trojmiasto.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum