KG/Rynek Zdrowia | 06-02-2017 19:30

Gdańsk: oddział w szpitalu psychiatrycznym już po remoncie

Oddział ogólnopsychiatryczny dla dorosłych w Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym im. prof. T. Bilikiewicza w Gdańsku ma m.in. nowe pomieszczenia dla chorych i wymienioną instalację elektryczną.

Modernizacja oddziału kosztowała ok. 1,2 mln zł, z czego 300 tys. zł pochodziło z budżetu pomorskiego samorządu. Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Jak informuje Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, na oddziale zostały wyremontowane sale zajęciowe dla pacjentów, gabinety lekarskie i zabiegowe oraz łazienki. Kupiono nowe łóżka i szafki dla chorych, a także sprzęt do dezynfekcji. Odnowiono kuchnie i stworzono pomieszczenie socjalne dla personelu.

Dodatkowo na całym oddziale zamontowano nowe oświetlenie i gniazdka elektryczne z blokadami. W ten sposób dostosowano go do wymogów przepisów pożarowych. Na nowym oddziale jest 35 łóżek, a w całym szpitalu może się leczyć 406 pacjentów.

Inwestycja kosztowała ok. 1,2 mln zł, z czego 300 tys. zł pochodziło z budżetu pomorskiego samorządu. Dodatkowo Urząd Marszałkowski przekazał ponad 30 tys. zł na zakup specjalistycznego sprzętu oraz wyposażenia gabinetu zabiegowego.